Location Scout

baza lokacji filmowych i sesyjnych

Ile mogę na tym zarobić?

Ceny wynajmu negocjowane są indywidualnie i są bardzo różne. Prosta sesja zdjęciowa to kwota najmu w granicach 2 000 - 4 000 PLN. Wynajęcie domu do dużej produkcji reklamowej może oznaczać nawet 10 000 PLN. W przypadku zdjęć do filmu lub serialu, podczas których ilość dni zdjęciowych rośnie, cena za jeden dzień waha się od 1 000 do kilku tysięcy złotych. Zwykle płatność za wynajem nieruchomości realizowana jest do 14 dni przelewem na podany rachunek bankowy.

Co, jeśli ekipa zniszczy moje lustro z weneckiego szkła?

Produkcje reklamowe i telewizyjne są ubezpieczone. Po zakończeniu zdjęć sporządzony zostanie protokół, na podstawie którego firma ubezpieczeniowa wypłaci odszkodowanie. Poważne zniszczenia zdarzają się niezwykle rzadko, ale musisz liczyć się z tym, że w Twoim domu będzie pracować kilkanaście-kilkadziesiąt osób i któraś z nich może upuścić szklankę.

Jak długo trwają zdjęcia?

Zdjęcia do produkcji reklamowych przeważnie trwają jeden dzień, ale na ogół jest to dzień bardzo długi: 12-14 godzinny. Rzadziej zdarzają się produkcje dłuższe (np. 2-dniowe). Zdjęcia do filmów i seriali to już więcej czasu, nie da się jednak określić ile - to kwestia indywidualna. Sesje zdjęciowe robi się w jeden dzień. Pamiętaj jednak, że w dniu poprzedzającym produkcję może być konieczne wniesienie do Twojej nieruchomości sprzętu, bądź przygotowanie jej do zdjęć (adaptacja scenograficzna czy po prostu przesunięcie mebli). Także po zdjęciach trzeba się liczyć z dodatkową wizytą ekipy, która będzie zabierała swoje rzeczy.

Ile osób liczy ekipa?

Ekipy filmowe liczą od kilkunastu do kilkudziesięciu osób - zależy to od rozmiarów produkcji. Musisz więc liczyć się z tym, że w dniu zdjęć przez Twoją nieruchomość przewinie się, np. 30 osób.

Jak szybko moja nieruchomość gdzieś zagra?

Nie wiadomo. Być może Twoja nieruchomość okaże się idealnie dopasowana do potrzeb produkcji już jutro, a może trzeba będzie poczekać na to wiele miesięcy.

KONTAKT