Zasady współpracy

Szukasz lokacji w Warszawie lub okolicy Warszawy?

Skorzystaj z naszej megaprostej wyszukiwarki. Zaznacz, czy szukasz domu czy apartamentu oraz w jakim stylu ma być nieruchomość. Wciśnij SZUKAJ i obejrzyj galerię wyników, a jeśli coś Cię zainteresuje - przyjrzyj się lokacji z bliska, poznaj jej rozkład i otoczenie. Potem zadzwoń do nas lub wyślij maila. I już!

A jeśli szukasz czegoś bardziej konkretnego albo nie chce Ci się przeglądać wszystkich wyników wyszukiwania, przejdź do wyszukiwania zaawansowanego. Zaznacz na stronie minimum jedną kategorię (np. kominek) albo wybierz ich kombinację (np. kominek w minimalistycznym wnętrzu wiejskiego domku z widokiem na centrum miasta i łazienką ze stylowym jaccuzzi... ;)).

Kontaktując się z nami, pamiętaj o zanotowaniu numeru lokacji, o którą chcesz zapytać (jest widoczny na górze podstrony z opisem nieruchomości). Możesz także odnaleźć wybraną lokację później, wpisując ten sam numer w okienku na stronie głównej.

Masz nieruchomość w Warszawie lub pod Warszawą?

Jesteś właścicielem apartamentu albo domu i chciałbyś, żeby Twoja nieruchomość zagrała w serialu albo reklamie? Nie masz nic przeciwko dodatkowym funduszom na wakacje na Seszelach? Doskonale! Zgłoś się do nas. Twoja nieruchomość powinna mieć co najmniej 80 m2 powierzchni (na jednym poziomie). Powinna też być położona na niezbyt wysokim piętrze, preferowane są apartamenty na parterze, pierwszym lub drugim piętrze. Wystrój, układ, meble lub ich brak są na tym etapie mniej ważne. Na plany zdjęciowe poszukuje się różnych lokacji i nigdy nie wiadomo, czy właśnie Twoja nieruchomość nie okaże się idealnie dopasowana do potrzeb produkcji.

Napisz do nas! Opisz w największym skrócie obiekt, którym dysponujesz (powierzchnia domu i działki, piętro w budynku, powierzchnia największego pomieszczenia, itp). Jeśli możesz, dołącz kilka ogólnych zdjęć nieruchomości (mogą być nawet zrobione telefonem). Nie zapomnij podać kontaktowego numeru telefonu. Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej będziemy mogli i umówimy się na dokumentację, w czasie której wykonane zostaną zdjęcia apartamentu/domu i jego okolic. Pamiętaj, że Twoje dane osobowe, adres nieruchomości oraz wszelkie inne poufne informacje nie będą przekazywane osobom trzecich bez Twojej zgody.

Uwaga, w chwili obecnej z przyczyn technicznych do bazy przyjmujemy tylko nieruchomości z Warszawy i jej okolic. New York, Berlin, Paris, Kutno - w przygotowaniu. :)

Po wykonaniu dokumentacji dodamy Twoją nieruchomość do naszej bazy lokacji. Teraz musisz uzbroić się w cierpliwość. Jeżeli Twoja nieruchomość zainteresuje studio filmowe lub dom produkcyjny, jego przedstawiciel skontaktuje się z nami, by uzyskać niezbędne informacje i szczegóły oferty. Następnie my zadzwonimy do Ciebie, żeby potwierdzić dostępność nieruchomości i uzgodnić cenę wynajmu. Kiedy nieruchomość zostanie wstępnie wybrana jako jedna z 2 - 3 najlepiej pasujących do projektu, możesz się spodziewać nawet kilku wizyt ekipy filmowców, zanim zapadnie ostateczna decyzja i rozpocznie się dzień zdjęciowy. Dokumentacje te trwają na ogół około 15 minut. Na pierwszej z nich poprosimy Cię o podpisanie oświadczenia, że Twoja nieruchomość była ekipie zaprezentowana dzięki naszemu pośrednictwu. Ostatnia dokumentacja, zwana techniczną, trwa dłużej (15 - 45 minut), pojawia się na niej też najwięcej osób, które muszą przed dniem zdjęciowym szczegółowo zaplanować swoją pracę.
Jeśli Twój apartament/dom zostanie ostatecznie wybrany, przedstawiciele studia filmowego lub domu produkcyjnego realizującego film podpiszą z Tobą umowę najmu. W umowie znajdą się następujące zapisy: dane stron (Wynajmującego i Najemcy), dokładny adres lokacji, tytuł prawny do nieruchomości, kwota najmu i warunki płatności, konieczne adaptacje scenograficzne, odszkodowanie za ewentualne zniszczenia, zapis dotyczący prawa autorskiego do wizerunku obiektu, pola eksploatacji, itp. W razie konieczności przeprowadzenia adaptacji scenograficznych, na 1 lub 2 dni przed zdjęciami możesz być poproszony o umożliwienie scenografowi wykonania prac przygotowawczych (oczywiście będziesz o tym uprzedzony). Usuwanie scenografii i wszelkie prace porządkowe powinny być przeprowadzane bezpośrednio po zakończeniu zdjęć, jednakże jeżeli dzień zdjęciowy trwa dłużej niż 12 godzin, prace porządkowe przesuwa się na następny dzień bez pobierania dodatkowych opłat. Po zakończeniu filmowania ekipa filmowa jest zobligowana do przywrócenia nieruchomości do stanu sprzed realizacji filmu. Kiedy umowa najmu jest podpisana, a dzień zdjęciowy nadszedł, Twoja nieruchomość powinna była dostępna w terminie i godzinach przewidzianych umową, wyglądać tak, jak podczas dokumentacji (np. jeśli pomalujesz ściany na niebiesko - będzie źle ;)). Twoja obecność na planie podczas całego dnia zdjęciowego nie jest konieczna, chyba że masz na to ochotę. Powinieneś jednak być obecny na zakończeniu zdjęć, by skontrolować czy ekipa pozostawia Twoją własność w takim stanie, jak ją zastała.
Ceny wynajmu negocjowane są indywidualnie i są bardzo różne. Prosta sesja zdjęciowa to kwota najmu w granicach 2 000 - 4 000 PLN. Wynajęcie domu do dużej produkcji reklamowej może oznaczać nawet 10 000 PLN. W przypadku zdjęć do filmu lub serialu, podczas których ilość dni zdjęciowych rośnie, cena za jeden dzień waha się od 1 000 do kilku tysięcy złotych. Zwykle płatność za wynajem nieruchomości realizowana jest do 14 dni przelewem na podany rachunek bankowy.
Produkcje reklamowe i telewizyjne są ubezpieczone. Po zakończeniu zdjęć sporządzony zostanie protokół, na podstawie którego firma ubezpieczeniowa wypłaci odszkodowanie. Poważne zniszczenia zdarzają się niezwykle rzadko, ale musisz liczyć się z tym, że w Twoim domu będzie pracować kilkanaście-kilkadziesiąt osób i któraś z nich może upuścić szklankę.
Zdjęcia do produkcji reklamowych przeważnie trwają jeden dzień, ale na ogół jest to dzień bardzo długi: 12-14 godzinny. Rzadziej zdarzają się produkcje dłuższe (np. 2-dniowe). Zdjęcia do filmów i seriali to już więcej czasu, nie da się jednak określić ile - to kwestia indywidualna. Sesje zdjęciowe robi się w jeden dzień. Pamiętaj jednak, że w dniu poprzedzającym produkcję może być konieczne wniesienie do Twojej nieruchomości sprzętu, bądź przygotowanie jej do zdjęć (adaptacja scenograficzna czy po prostu przesunięcie mebli). Także po zdjęciach trzeba się liczyć z dodatkową wizytą ekipy, która będzie zabierała swoje rzeczy.
Ekipy filmowe liczą od kilkunastu do kilkudziesięciu osób - zależy to od rozmiarów produkcji. Musisz więc liczyć się z tym, że w dniu zdjęć przez Twoją nieruchomość przewinie się, np. 30 osób.
Nie wiadomo. Być może Twoja nieruchomość okaże się idealnie dopasowana do potrzeb produkcji już jutro, a może trzeba będzie poczekać na to wiele miesięcy.